Sport

FIFA anulon Kampionatin Botëror

Pinterest LinkedIn Tumblr

FIFA ka njoftuar se Kampionati Botëror U20 dhe U17 nuk do të zhvillohet.

Për shkak të pandemisë COVID-19, kompeticioni i të rinjëve është anuluar.

Shtëpia më e madhe e futbollit ka bërë me dije se gara që do të mbahej në Indonezi dhe Peru, do të mbahet në vitin 2023.

“FIFA ka marrë vendimin se edicioni i vitit 2021 i Botërorit të U-20 dhe U-17 që do të mbaheshin në Indonezi dhe Peru nuk do të zhvillohen për arsye të koronavirusit”, përfundon komunikatën FIFA.