Sport

Futbollisti i Athletic Bilbaos humb jetën në një aksident me veturë

Pinterest LinkedIn Tumblr

Futbollisti i Athletic Bilbao, Aitor Gandiaga ka vdekur në moshën 23 vjeçare pas një përplasje me makinë.

Gandiaga, i cili gjithashtu luajti në ekipin e të rinjve Eibar, u trajnua në kategoritë e ulëta të Athletic Club de Bilbao dhe tani ishte në huazim te Gernika.

Aksidenti ndodhi rreth orës 17.40 të së Dielës, 3 Janar, kur një Peugeot 307 dhe një autobus u përplasën ndërsa udhëtonin pranë.

Si rezultat i aksidentit, Aitor Gandiaga, fatkeqësisht vdiq ndërsa shoferi i autobusit dhe një pasagjere femër u dërguan në spital.

Vdekja tragjike e Gandiaga ndodhi në një ditë ndryshimesh për Athletic, i cili megjithë fitoren e Elche shkarkoi menaxherin Gaizka Garitano dhe njoftoi ardhjen e Marcelino García Toral. /IndeksOnline/