Lajme

Gjykata Speciale/ Nesër konferenca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj ish krerëve të UÇK-së

Pinterest LinkedIn Tumblr

Nesër më 24 mars do të mbahet konferenca e radhës për ecurinë e çështjes ndaj ish krerëve të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Kjo është konfirmuar edhe në kalendarin e Dhomave të Specializuara të Kosovës me seli në Hagë, transmeton IndeksOnline.

Hashim Thaçi, Kadri Veseli, Jakup Krasnqi dhe Rexhep Selimi do të paraqiten në seancën e radhës në gjykatë nga ora 11:00.