Lajme

Kërcënohet deputetja Duda Balje, publikon mesazhet

Pinterest LinkedIn Tumblr

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje, ka treguar nëpërmjet llogarisë së saj në Facebook se është kërcënuar.

Thotë se i është pohuar që të “ketë kujdes për votimin e radhës në Kuvendin e Kosovës”.

Ndërkohë Balje thotë se kjo gjë nuk ka ndikuar te ajo dhe se thotë se është ‘krenare me angazhimin tim për shtetin tim”.

Njoftimi i plotë i Baljes në Facebook:

REAGIM PUBLIK: SOT U KËRCNOVA PATURPËSISHT !

Dëshiroj të ju informoi që sot pasdite kam marrë tri telefonata anonime ( dy në gjuhën sërbe dhe një në gjuhën shqipe) ku nga persona të panjohur jam kërcnuar paturpësisht dhe duke më pohuar ” kujdes për votimin e radhës në kuvendin e Kosovës”!

Unë e kuptoj që dikuj ja kam prish planet dhe ai ” dikushi” nuk po pajtohet me humbjen. Por, ju premtoj që këta njerzë të cilët fshihen pas numrave të panjohur e të cilët po përpiqen të falsifikojn dokumente me qëllim të deskriditimit tim politik, me argumente do ti zhveshi ” lakuriq” para organeve të drejtësis të Kosovës.

I premtoj popullit të Kosovës që votën time kurr askush nuk do të mund ta ndryshoj.

Jam krenare me angazhimin tim për shtetin tim!

Duda