Lajme

Kancelari austriak del në konferencë pas takimit me Putinin

Pinterest LinkedIn Tumblr

Kancelari i Austrisë Karl Nehammer, po e zhvillon një vizitë zyrtare në Moskë.

Ai aktualisht gjendet në takim me presidentin e Rusisë Vladimir Putin.

Tema kryesore e takimit është lufta në Ukrainë.

Nehammer organizon konferencë për media nga ora 18:00, ku do të jap detaje lidhur me rezultatet e takimit me Putinit.

Kancelari austriak është i pari nga zyrtarët e lartë të vendeve evropiane që viziton Rusinë pas shpërthimit të luftës në Ukrainë.

Kjo vizitë po shihet me sy kritikë nga opinioni në Evropë dhe Ukrainë, njofton Klankosova.tv.