Shëndetësi

Përgatisni Në Kushte Shtëpie Serumin Natyral Antii-Rrudhë Që Do T’i Rikthejë Lëkurës Elasticitetiin

Pinterest LinkedIn Tumblr

Zona rreth syve vishet nga lëkura më e hollë dhe më deliikate e trupit, e si pasoojë rrudhat e para shfaqen pikërisht në këtë pjesë të lëkurës. Mimikat e fytyrës, mungesa e gjumit, rrezeete diellit përshpejtojnë shfaqjen e rrudhave, por më pposhttë do të rendisë jo vetëm përbërësit që zbehin pamjen e rrudhave rreth syve, por dhe një serum të përgatitur në kushte shtëpie.

1.Kastraveci eshtë i pasur me tiaminë, riboflavin, niacin, vitamina B që jo vetëm hidratojnë lëkurë por dhe e qeteson dhe e pastron në thellësi.

2. E bardha e vezës ka efekt liftiing dhe aplikimi i saj në fytyre reedukton në kohë dhe sheshon rrudhat e reja
3. Vaji i kokosit është i pasur në vitaminë E, shumë e rëndësishme për shëndetin e lëkurës. Lyeni pak zonën rreth syve në mbrëmje e në mëngjes do të shihni që çehra juaj do të jetë më e gjallë.
4. Aciidi gliikolik i gjendur në qumësht ndihmon në riparimin e lëkurës dhe promovon prodhimin e kolagjenit.
5. Kos dhe mjaltë: Kjo maskë jo vetëm rregullon teksturën e lëkurës, por eleminon qeliizaat e vddeekuura dhe e hidraton në nivel qeliizor.

Përbërësit:

50ml vaj argani, 5 kapsula vitaminë E. Shtypini kapsulat e vitaminës E dhe shtoni vajin e arganit derisa të krijohet një masë e njëjtrajtshme. Me ndihmën e një kunje pambuku aplikoni pak nga kjo masa në zonën rreth syve për 10-15 minuta.
Përdorimi i rregullt çdo mbrëmje do të japë rezultate të menjëhershme. Provojeni.